KOLTUK YIKAMA

koltuk-yıkama

Evlerimizde ve iş yerlerimizde en fazla vakit geçirilen yerler koltuklardır. Bu yüzden belirli zamanlarda koltuklarımızın yıkama işlemine tabi tutulmaları gerekir. Koltuk kumaşları bakteri ve kir tutmaya çok elverişlidir. Bunu bir gömlek gibi düşünün.

Nasıl ki giydiğiniz bir gömleği ikinci sefer temizleyip giyiyorsak aynı şekilde koltuklarımızı da belirli periyotlarla yıkamamız gerekiyor. Belirli periyotlarla yıkanmayan koltuklarda aşırı derecede

bakteri ve mikrop birikeceği gibi leke ve kirler kumaşın ipliğine uzun sure teman etmesi halinde kumaşa işler ve temizlenmesi dahada zorlaşır ve eski rengine bir daha geri dönmeye bilir sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını da riske atar.

Ailenizin sağlığını tehlikeye atmayın. Koltuklarınızı yıkama için güvenli ellere teslim edin. Sizin her söylediğinizi ciddiye alan ve %100 müşteri beğenisi sağlamakta olan firmamızla çalışmaktan memnun kalacağınıza garanti veriyoruz.

Koltuk Yıkama en kötü ihtimalle senede bir kere yapılmalıdır. Yıkama işlemi görmeyen koltuğun üstündeki lekelerin kalıcı olabilme ihtimali çok yüksektir. Belli periyotlarda yıkanan koltuk hem hijyen aynı zamanda görünüm bakımından çok daha iyi olacaktır hemde kullanım ömrü de artacaktır. Bizim tavsiyemiz koltukların senede 2 defa yıkanmasıdır. Yılda bir kere yıkanan koltukların lekeleri kumaşın içerisine işlemesi engellenmiş olacaktır.

Kök boyalı halılarda leke için ilk işlem

  • Leke meydana gelir gelmez hemen müdahale ediniz. Aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

  • Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısı ile herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince lekenin halıdan emilmesi gerekir.
  • Temizlik esnasında asla lekenin üzerine bastırarak ovalamayın. Bu lekenin halının içerisine daha fazla işlemesine sebep olacaktır.

  • Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa yalnızca şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. Asla şampuan direkt ya da su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

  • Leke silinirken lekeyi dış çevresinden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi son derece önemlidir.

Bizi Arayın